Příběhy absolventů

Ing. Edita Němcová

absolventka oboru Obchodní akademie, maturovala v roce 2010

"Hostessingu jsem se začala věnovat již na střední škole – Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole Blansko. Poté jsem se přihlásila na vysokou školu do Brna a získávala čím dál více kontaktů, zaregistrovala jsem se do profesionální modelingové agentury D.F.C., která mi nabízela po dobu mého studia na VŠ spoustu zajímavých prací jak v ČR, tak i zahraničí."

Denis Drexler

absolvent oboru Obchodní akademie, maturoval v roce 2006

"Po absolvování oboru obchodní akademie na OA a SZdŠ Blansko jsem šel studovat management a ekonomiku na PEF MENDELU v Brně. Obchodní akademie mi pro VŠ dala excelentní znalosti v oblasti účetnictví a matematiky.Už se mi stalo několikrát, že jsem vyučoval i jiné absolventy OA Blansko a osobně musím říct, že vždy jsem je řadil mezi ty lepší, odhodlanější a nabyté více znalostmi, než studenty z jiných škol. "

Bc. Tereza Kratochvílová

absolventka oboru Zdravotnický asistent, maturovala v roce 2008

"Zdravotnická škola mně hodně pomohla a připravila mě na některé předměty na vysoké škole, hodilo se mi zejména ošetřovatelství, anatomie, fyziologie a další. Celkově mi trvalo asi jeden rok, než jsem získala veškeré dokumenty a poslala žádost o registraci (tzv. Health and Care Professional Council- HCPC registrace)."

Ondřej Otáhal

absolvent oboru Zdravotnický asistent, maturoval v roce 2006

"Blanenská zdravka mi dala silný a podstatný základ do budoucna. Během studia mě těšil velmi lidský přístup učitelů, ale i jejich trpělivost. Moderní vzhled školy jen podtrhávalo velmi dobré vybavení. Jako velké plus jsem vnímal i školní akce, nejvíce soutěže v první pomoci. Studium jsem započal s jasnou vizí pomáhat lidem. Nelituji, ba naopak jsem za své rozhodnutí velmi vděčný. "

Kateřina Reichová

absolventka oboru Obchodní akademie, maturovala v roce 2011

"Moc ráda vzpomínám i na obchodní akademii a musím říct, že jsem nikdy nelitovala mého kroku jít právě na tuhle školu – i když se teď pohybuji v úplně jiném oboru, z obchodní akademie jsem si odnesla cenné znalosti z oblasti práce na počítači, ekonomie či angličtiny a také spoustu krásných vzpomínek."