Příběhy absolventů

Michaela Bezděková

Míša absolvovala obor Ekonomické lyceum, maturovala v roce 2014

"Střední škola mi dala do života hodně. Ve třídě jsme měli fajn kolektiv a skvělou třídní učitelku, dostala jsem dobrý základ ekonomiky, účetnictví a dalších předmětů. Přestože jsem nezůstala úplně v oboru, nabyté znalosti a dovednosti využiji, a navíc mohu říct, že jsem si splnila sen."

Na Obchodní akademii a střední zdravotnické škole v Blansku jsem studovala obor ekonomické lyceum a úspěšně jsem odmaturovala v červnu roku 2014. 

Již během studia jsem intenzivně přemýšlela o cestě do zahraničí, a protože mi nevyšly přijímací zkoušky na VŠ, výjezdu nic nebránilo. Jako au pair jsem odjela
do anglického Birminghamu, kde jsem u rodiny se dvěma dětmi místo půl roku nakonec zůstala celých jedenáct měsíců. Hned po příjezdu do Anglie se mě lidé ptali, jak dlouho v zemi žiji. Byla jsem moc ráda, že mi hodiny anglického jazyka na střední škole pomohly k tak vysoké úrovni angličtiny. Kromě povinností au pair jsem mohla procestovat řadu míst, Absolvovala jsem i jazykový kurz, po jehož ukončení jsem získala certifikát, který k dalšímu studiu potřebují i rodilí mluvčí. 

Po návratu do vlasti jsem přemýšlela, kterým směrem se dát. Již jako malá jsem s rodiči navštívila spoustu různých států a stále mě to táhlo k cestování. Mým snem bylo stát se letuškou. Přihlásila jsem se tedy do výběrového ke společnosti Travel Service, která nabízela možnost létat přes letní sezónu z Brna. Po mnoha kolech výběrového řízení jsem se dostala až k samotnému výcviku a po veškerých testech a přezkoušeních jsem konečně mohla začít létat. 

Pro společnost Travel Service pracuji již třetím rokem. Nejvíce se mi na této práci líbí, že každý den je úplně jiný. Jak destinací, tak posádkou a také cestujícími na palubě. Počasí je další kapitolou. Nikdy nevíte, jak rychle se počasí změní, a východy a západy slunce, 10 kilometrů nad zemí, jsou nepopsatelné. V zimní sezóně se létá z Prahy do i mnoha exotických zemí jako je Omán nebo Keňa. Na letní sezónu si společnost často pronajímá více letadel, to znamená, že jsem mohla spolupracovat i s leteckými společnostmi z Lotyšska, Rumunska nebo Spojených států amerických. V létě 2018 jsem prošla dalším výcvikem a přezkoušením a povýšila jsem na vedoucí kabiny. 


Líbil se Ti Míšin příběh?