Příběhy absolventů

Denis Drexler

VŠ učitel, dále pracuje na pozici výzkum, vývoj a marketing Denis absolvoval obor Obchodní akademie, maturoval v roce 2006

"Po absolvování oboru obchodní akademie na OA a SZdŠ Blansko jsem šel studovat management a ekonomiku na PEF MENDELU v Brně. Obchodní akademie mi pro VŠ dala excelentní znalosti v oblasti účetnictví a matematiky.Už se mi stalo několikrát, že jsem vyučoval i jiné absolventy OA Blansko a osobně musím říct, že vždy jsem je řadil mezi ty lepší, odhodlanější a nabyté více znalostmi, než studenty z jiných škol. "

Po absolvování oboru obchodní akademie na OA a SZdŠ Blansko jsem šel studovat management a ekonomiku na PEF MENDELU v Brně.

Během prvních pár týdnů studia jsem zjistil, že celou středoškolskou ekonomiku jsme zvládli probrat během dvou hodin ekonomie. Naopak obchodní akademie mi pro VŠ dala excelentní znalosti v oblasti účetnictví a matematiky. Během VŠ jsem postupně válčil, chvíli ekonomiku nesnášel, dlouho se hledal a nakonec se našel v marketingu.

Během dalších studií jsem začal spolupracovat na grantových projektech a postupně i učit. Ačkoliv si myslím, že nejsem studijní typ, v roce 2017 jsem v řádném termínu ukončil na PEF MENDELU velký doktorát a nadále zde působím na částečný úvazek jako odborný asistent. Už se mi stalo několikrát, že jsem v předmětech marketing, marketing služeb, marketingová komunikace či public relations vyučoval i jiné absolventy OA Blansko a osobně musím říct, že vždy jsem je řadil mezi ty lepší, odhodlanější a nabyté více znalostmi, než studenty z jiných škol.

Kromě VŠ pracuji také v mezinárodní společnosti v Adamově na pozici výzkum, vývoj a marketing. S naším týmem zde pracujeme na zcela nových produktech, které získávají celosvětové patenty, a já kromě marketingového výzkumu zajišťuji také PR celé společnosti.

Mimo těchto činností poskytuji také nezávislé marketingové poradenství pro nejrůznější malé a střední podniky. V rámci své odbornosti (spotřebitelské chování, retail, marketingový výzkum a neuromarketing) bývám občas také vyzýván k vyjádření se k nejrůznějším tématům.

Líbil se Ti Denisův příběh?