Příběhy absolventů

Ing. Edita Němcová

majitelka hostessingové a modelingové agentury edie's hostess & models (edies.cz) Edita absolvovala obor Obchodní akademie, maturovala v roce 2010

"Hostessingu jsem se začala věnovat již na střední škole – Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole Blansko. Poté jsem se přihlásila na vysokou školu do Brna a získávala čím dál více kontaktů, zaregistrovala jsem se do profesionální modelingové agentury D.F.C., která mi nabízela po dobu mého studia na VŠ spoustu zajímavých prací jak v ČR, tak i zahraničí."

Hostessingu jsem se začala věnovat již na střední škole – Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole Blansko. Převážně jsem dělala hostesku na brněnském výstavišti, na autosalónech, moto salónech, strojírenských veletrzích atd. 

Poté jsem se přihlásila na vysokou školu do Brna a získávala čím dál více kontaktů, zaregistrovala jsem se do profesionální modelingové agentury D.F.C., která mi nabízela po dobu mého studia na VŠ spoustu zajímavých prací jak v ČR, tak i zahraničí. V Brně jsem studovala Provozně ekonomickou fakultu – obor Finance.

V roce 2015 jsem se zúčastnila soutěže ČESKÁ MISS, postoupila jsem do semifinále, které se konalo ve Špindlerově Mlýně. Dá se říci, že jsem byla krůček od postupu do finále. Ale i tak mi účast v soutěži dala spoustu zkušeností a byla jsem za tuto zkušenost vděčná, jelikož poté začaly chodit další zajímavé nabídky práce v oblasti modelingu jako focení pro prestižní firmy či role „umbrella girl“ na MOTO GP po celé Evropě.

V roce 2016 jsem dostudovala Mendelovu univerzitu a získala titul Ing., tudíž jsem si hned po studiu začala hledat práci v oblasti účetnictví a daní. Ale po docela krátké době jsem zjistila, že to nebude práce, která by mě vnitřně uspokojovala a naplňovala. Musím říct, že jsem se chvíli hledala v tom, co bych chtěla po škole dělat. Po necelém půl roku po ukončení studia jsem si založila svoji vlastní modelingovou a hostessingovou agenturu (edies.cz). První měsíce byly slabší, ale po necelém roce jsem získávala čím dál více zakázek. Bylo to zapříčiněno jistě také tím, že jsem měla z doby studia spoustu kontaktů na klienty a známé. Mezi moje klienty patří společnosti CASINO VICTORY, CYRRUS, OPTICAR, RIHO koupelny, restaurace SIGNITURE, JETSAAM GYM a spousta dalších.

Za největší přínos střední školy považuji základy ekonomie a účetnictví, psaní všemi deseti, vyhledávání informací z nejrůznějších zdrojů (knihy, internet), zdokonalení anglického jazyka, a to především obohacení slovní zásoby. S každým podnikáním souvisí spousta administrativy a hledání informací. Člověk také musí mít kolem sebe přátele, se kterými se může poradit, a díky střední a vysoké škole jich mám spoustu.

Cítím, že jsem se vydala tou správnou cestou, a dělám maximum pro to, abych se posunovala dál a dál.  

Líbil se Ti Editin příběh?