Příběhy absolventů

Jakub Mazal

absolvent oboru Obchodní akademie, maturoval v roce 2018

"Jsem velmi rád, že právě volba Obchodní akademie v Blansku byla pro mě ta rozhodující. Obchodní akademie v Blansku mi dala skvělý základ a zázemí.“"

Bc. Vendula Dlapová

absolventka oboru Ekonomické lyceum, maturovala v roce 2016

"V roce 2016 jsem odmaturovala a dokončila tak obor Ekonomické lyceum na OA a SZdŠ Blansko. Díky vystudování ekonomického směru mi byla ihned po dokončení studia nabídnuta práce na Úřadu práce ČR jako administrativní pracovnice. "

Michaela Bezděková

absolventka oboru Ekonomické lyceum, maturovala v roce 2014

"Střední škola mi dala do života hodně. Ve třídě jsme měli fajn kolektiv a skvělou třídní učitelku, dostala jsem dobrý základ ekonomiky, účetnictví a dalších předmětů. Přestože jsem nezůstala úplně v oboru, nabyté znalosti a dovednosti využiji, a navíc mohu říct, že jsem si splnila sen."

Ing. Edita Němcová

absolventka oboru Obchodní akademie, maturovala v roce 2010

"Hostessingu jsem se začala věnovat již na střední škole – Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole Blansko. Poté jsem se přihlásila na vysokou školu do Brna a získávala čím dál více kontaktů, zaregistrovala jsem se do profesionální modelingové agentury D.F.C., která mi nabízela po dobu mého studia na VŠ spoustu zajímavých prací jak v ČR, tak i zahraničí."

Denis Drexler

absolvent oboru Obchodní akademie, maturoval v roce 2006

"Po absolvování oboru obchodní akademie na OA a SZdŠ Blansko jsem šel studovat management a ekonomiku na PEF MENDELU v Brně. Obchodní akademie mi pro VŠ dala excelentní znalosti v oblasti účetnictví a matematiky.Už se mi stalo několikrát, že jsem vyučoval i jiné absolventy OA Blansko a osobně musím říct, že vždy jsem je řadil mezi ty lepší, odhodlanější a nabyté více znalostmi, než studenty z jiných škol. "

Ondřej Otáhal

absolvent oboru Zdravotnický asistent, maturoval v roce 2006

"Blanenská zdravka mi dala silný a podstatný základ do budoucna. Během studia mě těšil velmi lidský přístup učitelů, ale i jejich trpělivost. Moderní vzhled školy jen podtrhávalo velmi dobré vybavení. Jako velké plus jsem vnímal i školní akce, nejvíce soutěže v první pomoci. Studium jsem započal s jasnou vizí pomáhat lidem. Nelituji, ba naopak jsem za své rozhodnutí velmi vděčný. "

12