Proč studovat u nás?

Jsme školou, kterou žáci navštěvují rádi. Dosahujeme toho tak, že se k žákům chováme jako k dospělým a budujeme dobré vztahy mezi žáky i pedagogy. Bez tohoto by naše škola fungovat nemohla. 

A nebude v Blansku trochu nuda?

Nuda? Tu u nás nevedeme. Blansko nabízí poklidné prostředí s přírodou okolo, pro studium to nejvhodnější. Pokud však máte rádi ruch velkoměsta, nepřijdete o něj. Stačí sednout na vlak a v Brně jste za 26 minut. To je kolikrát lepší čas, než jakého dosahuje brněnská šalina. Oproti brněnským vrstevníkům tak budete pořád napřed i s nákupy ve Vaňkovce :-) 

Co trochu dál než do Brna?

V rámci projektu Erasmus + se naši žáci mohou účastnit pracovních stáží v zahraničí. Posledně jsme od nás vyslali 15 žáků do irského Dublinu a také do Berlína. Už nyní chystáme výjezdy do dalších evropských měst. Zahraniční zkušenosti získané během studia střední školy jsou pro další osobní rozvoj nepostradatelné.

Jak se uplatním jako absolvent?

Absolventi ekonomických oborů jsou připraveni začít s vlastním podnikáním hned po maturitě nebo jít dále studovat vysokou školu, na kterou jsou řádně připraveni. Je to krásné, mít takto na výběr. Podívejte na konkrétní čísla o uplatnění našich absolventů.

A zdravotnický obor?

Jsme jediná zdravotnická střední škola v okrese Blansko. Obor Zdravotnický asistent (nově Praktická sestra) je stejně vhodný pro kluky i holky. Hned po maturitě se o vás okolní zdravotnická zařízení doslova poperou. Můžete si tedy sami zvolit, zdali půjdete rovnou do práce, případně si prodloužíte studium na některé vyšší odborné škole.

Jak to ve škole vypadá?

Moderní školní budova je naší chloubou. Z venku vypadá hezky, ale nejvíce na vás zapůsobí, až když vstoupíte dovnitř.
Přijďte se k nám podívat a zažijte naši jedinečnou školní atmosféru. Tu jinde nenajdete.