Druháci si během karantény zarecitovali

2.2.2021 | Ukázky prací žáků | Autor: Mgr. Lukáš Vladík
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Žáci tříd E2 a Z2 si zpestřili výuku českého jazyka i stále trvající karanténu.

Dílo Karla Havlíčka Borovského je pro svůj vtip a satiru na problémy, které nás mnohdy trápí i dnes, stále živé. Každoročně se žáci druhých ročníků seznamují s proslulými epigramy tohoto českého básníka i aktivní formou recitace a interpretace v hodinách. Tomu tentokrát zamezila karanténa, avšak využití moderní techniky umožnilo žákovské recitace i na dálku zaznamenat, sesbírat a vytvořit z nich dokonce playlist. Takže se opět potvrdilo, že všechno zlé je k něčemu dobré.

Každý ze žáků si vybral jeden epigram, u něhož napřed zkonzultoval výklad s učitelem, a poté všechny čekalo zaznamenání jak této interpretace, tak samotné recitace. Někdo si to užil, někdo to chtěl mít rychle za sebou, podstatné však je, že dle slov žáků je i takový úkol bavil a přinesl jim určité odreagování v zajetém stereotypu karantény. Účast totiž byla prakticky 100%, a přestože se vlivem celkového počtu žáků některé epigramy zdvojily či ztrojily, se i tak podařilo vyčlenit pěkný reprezentativní výběr. Tyto záznamy si můžete pustit v přehrávači níže. Mimochodem - jedná se o stejné třídy, které loni vytvořily sbírku sonetů během (pro změnu) jarní karantény... kde se jejich literární ambice zastaví, je zřejmě jen ve hvězdách.