Příběhy absolventů

Bc. Tereza Kratochvílová

Therapeutic Radiographer Tereza absolvovala obor Zdravotnický asistent, maturovala v roce 2008

"Zdravotnická škola mně hodně pomohla a připravila mě na některé předměty na vysoké škole, hodilo se mi zejména ošetřovatelství, anatomie, fyziologie a další. Celkově mi trvalo asi jeden rok, než jsem získala veškeré dokumenty a poslala žádost o registraci (tzv. Health and Care Professional Council- HCPC registrace)."

Jsem absolventkou Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy Blansko z roku 2008. Studovala jsem tehdy nově zavedený obor zdravotnický asistent.

Po dokončení zdravotnické školy jsem se dostala na tříletý bakalářský obor radiologický asistent do Olomouce. Jako radiologický asistent jsem studovala tři obory, a to diagnostiku, onkologii a nukleární medicínu, ale já vždy chtěla rakovinu spíš léčit než ji jen rozpoznávat, a tak mé cesty vedly spíš k onkologii.  Zdravotnická škola mně hodně pomohla a připravila mě na některé předměty na vysoké škole, hodilo se mi zejména ošetřovatelství, anatomie, fyziologie a další.

Po úspěšném dokončení bakalářského oboru jsem se rozhodla přestěhovat se do Prahy a byla jsem přijata na místo radiologického asistenta na onkologickém oddělení Nemocnice na Bulovce. V tomhle zaměstnání jsem zůstala přes tři roky, ale jelikož pro můj obor není mnoho magisterských studií, rozhodla jsem se zkusit štěstí v zahraničí.

Poslední rok na Bulovce jsem se snažila získat registraci jako Therapeutic Radiographer do Velké Británie. Brala jsem hodiny angličtiny, abych měla tak zvanou IELTS zkoušku na akademické úrovni, získávala jsem materiály potřebné k uznání české vysoké školy, reference apod. Celkově mi trvalo asi jeden rok, než jsem získala veškeré dokumenty a poslala žádost o registraci (tzv. Health and Care Professional Council- HCPC registrace).

Líbil se Ti Terezin příběh?