Příběhy absolventů

Kateřina Reichová

Profesionální fotografka Katka absolvovala obor Obchodní akademie, maturovala v roce 2011

"Moc ráda vzpomínám i na obchodní akademii a musím říct, že jsem nikdy nelitovala mého kroku jít právě na tuhle školu – i když se teď pohybuji v úplně jiném oboru, z obchodní akademie jsem si odnesla cenné znalosti z oblasti práce na počítači, ekonomie či angličtiny a také spoustu krásných vzpomínek."

Na Obchodní akademii a Střední zdravotnickou školu Blansko jsem nastoupila v roce 2007, ale již od prvních hodin matematiky a účetnictví bylo jasné, že tohle pro mě nebude ten pravý obor. Mí spolužáci zapáleně počítali rovnice či řešili, zda má dáti nebo již dal, zatímco já zasněně pozorovala ptáky na stromech za oknem, místo příkladů si pod lavicí psala vymyšlené příběhy a po škole běžela do hodin zpěvu a divadla. Učitelé nejspíš vycítili, že to v ekonomickém oboru moc daleko nedotáhnu, přesto mi moje studium neznepříjemňovali – ba naopak.

Po úspěšném absolvování maturitní zkoušky jsem byla přijata na brněnskou konzervatoř, a to na obor klasický zpěv, který jsem v roce 2017 úspěšně ukončila absolutoriem. Nyní studuji operní režii na brněnské JAMU. To, že mě vzali, považuji za jeden ze svých největších úspěchů, neboť přijímají jen jednoho uchazeče ročně.

Krom studia pracuji jako učitelka zpěvu na ZUŠ Boskovice, podílím se na organizaci veřejných workshopů (Mámo, táto, zpívejme si!) multižánrových festivalů (Kolotoč) nebo projektů (eLiška, Na Brno zbyl jen vítr, Blansko a okolí ve folklórních písních), píši scénáře hudebních a divadelních představení, posílím se na vytváření kostýmů i scén, koncertuji v České republice i v zahraničí, například ve Vídni, nebo režíruji klasické i vlastní hry. Působím jako lektorka kurzů a divadelního příměstského tábora hudebně dramatického studia při Moravském divadle Olomouc.  Hraji na akordeon.

Srdeční záležitostí jsou pro mě recitály věnované Zuzaně Navarové (Počta Zuzaně Navarové) a Jiřímu Bulisovi (Nekonečný valčík). S písněmi Zuzany Navarové jsme objeli celou republiku včetně významného pražského klubu Jazzdock, kde jsme zaznamenali obrovský úspěch a dočkali jsme se skvělých recenzí.  

Jsem zakládající členkou seskupení Fotokruh. Autorská výstava mých fotografií s názvem Kousek z tebe navštívila Brno, Prahu a České Budějovice.

Nepřestávám být vděčná Divadlu Kolárka v Blansku, neboť právě tam jsem dostala příležitost sehrát spoustu rolí i režírovat, a to mě svým způsobem připravilo na další profesionální studium.

Moc ráda vzpomínám i na obchodní akademii a musím říct, že jsem nikdy nelitovala mého kroku jít právě na tuhle školu – i když se teď pohybuji v úplně jiném oboru, z obchodní akademie jsem si odnesla cenné znalosti z oblasti práce na počítači, ekonomie či angličtiny a také spoustu krásných vzpomínek.

Líbil se Ti Katčin příběh?