Příběhy absolventů

Ing. Jolana Stejskalová

absolvoval obor Ekonomické lyceum, maturoval v roce 2012

"V roce 2012 jsem úspěšně odmaturovala na OA a SZdŠ Blansko a to konkrétně na Ekonomickém lyceu. "

Díky matematickému základu ze střední školy jsem snadněji zvládla vstup do studia na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity, kde jsem vystudovala bakalářský i magisterský obor studia se zaměřením na finance. V prvním ročníku jsem se přihlásila do výběrového řízení v auditorské společnosti, které jsem úspěšně zvládla, a to díky znalostem ze střední školy. Poděkování patří skvělým učitelům z předmětu účetnictví, ekonomiky a IT, kde jsem se naučila pracovat s excelem.

Aktuálně pracuji na částečný úvazek v auditorské společnosti, kde vedu účetnictví, daňovou evidenci a spolupracuji na auditech podnikatelských subjektů i neziskových organizací.  Navíc jsem zůstala na vysoké škole a dokončuji doktorát z financí, jehož součástí je i vědecký výzkum a výuka. Mám tak možnost cestovat po světě v rámci konferencí a učit studenty. V současnosti vedu předmět Finanční trhy na bakalářském stupni studia a spolupracuji s kolegy na předmětech jako jsou Kapitálové trhy nebo Mezinárodní měnové finance. 

Pro ty, co se právě rozhodují, co studovat, vřele doporučuji, protože v mém případě škola splnila přesně to, co od ní student očekává – kvalitně mě připravila jak do dalšího studia, tak do praktické života. 

Líbil se Ti příběh?