Příběhy absolventů

Irena Sedláková

absolvovala obor Obchodní akademie, maturovala v roce 2018

"Na Obchodní akademii a střední zdravotnické škole v Blansku jsem studovala obor „obchodní akademie“. Úspěšně jsem odmaturovala v roce 2018. "

Již od začátku studia jsem se zajímala především o anglický jazyk. Sledování seriálů v angličtině věnuji většinu volného času již přes deset let. V prvním ročníku na střední škole jsem vyhrála školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. V roce 2016 jsem v rámci školního projektu Erasmus+ absolvovala třítýdenní stáž ve firmě Homecall Optical Ltd. v Dublinu. Během studia jsem se také každý rok účastnila soutěže Best in English.          

Za úspěch také považuji vítězství našeho třídního týmu ve zdravotnické soutěži, které jsme se zúčastnili v 1. ročníku. Dále mám ve složce s názvem „Vzpomínky na střední“ diplom za 1. místo v soutěži Noční hlavolámání, ve které jsme s naším týmem soutěžili ve čtvrtém ročníku.

V současnosti studuji na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, konkrétně bakalářský obor Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání. Studium tohoto oboru je pro mě spojení příjemného s užitečným. Výbornou zprávou pro mě bylo zjištění, že jsem nejen byla přijata, ale také jsem zvládla přijímací zkoušky s percentilem 91 z TSP a 98 z oborového testu z anglického jazyka.

Ve volném čase (vedle sledování seriálů v originálním znění v AJ) ráda zpívám, komunikuji, chodím na procházky do přírody, nebo tvořím memes pro pobavení svých přátel. Již pět let pracuji ve Westernovém městečku v Boskovicích. Je to místo, které nepřestává překvapovat.

Na začátku školního roku 2021/2022 jsem měla to štěstí, že jsem se mohla na týden vrátit na Obchodní akademii a střední zdravotnickou školu v Blansku, tentokrát v rámci povinné praxe a v roli „asistenta pedagoga“. Garantkou mé praxe byla moje třídní učitelka a současně vyučující AJ a ekonomiky, Ing. Bc. Jolana Havlová. Vybrala jsem si tuto školu, protože to byli právě učitelé na této škole, kteří mě inspirovali k tomu, abych zvážila profesi učitele. Na tuto školu ráda vzpomínám a ráda se sem vracím. Našla jsem si zde přátele na celý život. Jsem vděčná, že jsem se před 8 lety nechala svou maminkou přesvědčit, abych si na burze škol vzala letáček této školy, i přesto, že je postavená na kopci… 

Líbil se Ti příběh?