Žáci Z3 a Z4 na Taktickém cvičení integrovaného záchranného systému

8.11.2021 | Exkurze | Autor: Mgr. Eva Tichá | 14×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V pátek 5. listopadu 2021 se vybraní žáci třídy Z3 a Z4 v roli figurantů zúčastnili za doprovodu Mgr. Evy Tiché taktického cvičení IZS JMK v Jedovnicích.

Organizátorem akce byl Hasičský záchranný sbor JMK Blansko, který zajistil veškerou dopravu a komfort pro naše žáky. Maskování proběhlo v hasičské zbrojnici SDH Jedovnice. Samotná akce započala na parkovišti u rybníka v Jedovnicích. Žáci simulovali zranění vzniklé při dopravní nehodě - srážce 2 osobních aut a policejního auta. Vyproštění a základní ošetření zajistily jednotlivé výjezdové hasičské jednotky HZS JMK. Kompletní ošetření poté jednotlivé posádky vozů ZZS JMK.

Naši žáci jsou výborní herci, akci si užili a velmi kladně ji hodnotí nejen z pohledu vlastního zážitku, ale i z pohledu odborného, kdy viděli a zažili na vlastní kůži, jak výborně funguje náš integrovaný záchranný systém.