Z4 v Praze

6.9.2021 | Exkurze | Autor: Mgr. Bc. Silvie Vašková | 14×
Chrám sv. Víta
Chrám sv. Víta

„Nejen prací živ je člověk.“

Že je Praha stověžatá, o tom se mohly přesvědčit žákyně třídy Z4 oboru Zdravotnický asistent hned 1. září, kdy odjely na exkurzi do Prahy. Během tří dnů navštívily a viděly Obecní dům, Václavské náměstí, Staroměstské náměstí s orlojem a Staroměstskou radnici s malbami Mikoláše Alše. Prošly se po Karlově mostě, dorazily do Valdštejnských zahrad a na Vyšehrad, vyjely na Petřín a zvládly i 299 schodů na Petřínskou rozhlednu a 299 schodů dolů. Viděly Pražský hrad a výměnu stráží, navštívily Chrám sv. Víta. Byly také v Národním divadle na překrásném představení Kytice. Při jeho sledování se jim tajil dech nad skvělými výkony herců. Z Prahy si žákyně odvážejí plno zážitků.