Z3 poprvé na odborné praxi

28.9.2021 | Školní akce | Autor: Mgr. Kamila Keprtová |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Ve dnech 23. a 24. 9. 2021 žáci třídy Z3 oboru Praktická sestra zažili svoje první dny odborné praxe v Nemocnicích Blansko a Boskovice.

Pečovali o nemocné na blanenském interním oddělení SLF A a boskovickém ortopedickém a chirurgickém oddělení A. I přes jejich nestandardní přípravu v 1. a 2. ročníku, ovlivněnou covidovou pandemií, se žákům na praxi dařilo a věříme, že se těší na další dny v nemocnicích, na pacienty a mnoho nového a zajímavého, co s sebou odborná praxe přináší.

A zážitky našich žáků?

„Na praxi se mi velice líbilo. Ještě je zde pár věcí, na které se musím připravit, ale i tak jsem spokojená. Těším se na další čtvrtek.“ Kateřina Kuncová

„Ve čtvrtek jsem z toho měla velký strach, ale ukázalo se hned v pátek, že když opravdu budeme chodit a budeme zkoušet, tak se to vyplatí a bude to lepší a lepší. Bavilo mě to, i když ten strach a nervozita tam je a bude. Líbilo se mi, jak nám i pan doktor ukázal některé výkony.“ 

„Překonala jsem strach z komunikace s pacienty. Jsem si více jistá, když stojíte vedle mě a díváte se, co dělám, popř. poradíte. Vstávání mi nevadí, únavu jsem nepociťovala, ale ta se dostaví.“ 

„Práce na oddělení je v pohodě. Pacienti jsou hodní. Sestřičky a lékaři se o nás s paní učitelkou starají výborně. Byla jsem ráda, že jsem mohla asistovat u vizity (poslechla jsem si pacientovo srdíčko a dýchání).“ Michaela Brachová

„U měření fyziologických funkcí na pokojích jsem měla ze sebe radost, že jsem dokázala mluvit k pacientům. Mám strach z toho, že nebudu vědět, co dělat.“ 

„Na praxi se mi zatím líbí, plno nových zkušeností, jen mám strach z odloučeného pracoviště.“

Přejeme našim žákům mnoho sil a úspěchů. Ať se vám daří!