Z2 navštívila rehabilitační oddělení v nemocnici Blansko

4.5.2019 | Exkurze | Autor: Mgr. Kamila Keprtová |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Poslední dubnové odpoledne třída Z2 strávila v Nemocnici Blansko, naposledy v tomto roce. Tentokrát byla tématem exkurze rehabilitační péče.

Žáci si prohlédli lůžkové rehabilitační oddělení a jeho ambulantní část na poliklinice. Nahlédli do pokoje pacientů, zhlédli ukázku léčby oxidem uhličitým, kryoterapii, vodoléčbu, Kneippův chodník a další. Díky velké ochotě zdravotnických pracovníků daného oddělení měli žáci možnost vyzkoušet elektrický zvedák, používaný při přemísťování pacientů z lůžka na vozík a zpět, do bazénu apod. Třída byla obeznámena s prací ergoterapeutů a fyzioterapeutů i s pomůckami, které využívají k rehabilitaci pacientů. Vyzkoušeli si i ovládat invalidní vozík.  

Příští školní rok, už jako Z3, budou žáci pravidelně navštěvovat jednotlivá oddělení v nemocnici Blansko v rámci ošetřovatelské praxe. 

Hodně štěstí!


Fotogalerie

4.5.2019 | Autor: Mgr. Kamila Keprtová  |