Workshop na téma „O duševním zdraví“

4.11.2021 | Exkurze | Autor: Jiřina Konečná |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Žáci 2. ročníku oboru Praktická sestra se účastnili workshopu s tématem duševního zdraví.

V rámci předmětu Psychologie a komunikace se studenti a studentky oboru Praktická sestra účastnili workshopu na téma O duševním zdraví. Tři vyučovací hodiny strávili společně se sociálním pracovníkem, psychologem a kolegyní s vlastní zkušeností s duševním onemocněním. 

Workshop je realizován za účelem edukace studentů v oblasti duševního zdraví. Je zaměřen především na posílení schopnosti svěřit se, citlivosti na sebe samého, a nabízí dále přehled o službách a institucích, které mohou pomoci v různých situacích. Je věnován nastínění a popisu úzkosti, deprese, a psychotických onemocnění. Nabízí též různé možnosti psychohygieny.

Studenti mohli spolu s přednášejícími diskutovat i o svých problémech. Byli též informováni, kde v případě potřeby hledat pomoc a na koho se obrátit.