Vzdělávejte (se) jinak

10.3.2020 | Informační sdělení | Autor: Petr Bouda |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V pondělí 9. 3. 2020 se celý náš pedagogický sbor zúčastnil celodenního vzdělávacího semináře.

Tentokrát jsme se do role žáků v lavicích posadili my. Na celé pondělí za námi přijeli Mgr. Karel Opravil a Mgr. Marek Tvrdoň, kteří nás v osmihodinovém semináři obohatili svými myšlenkami, svým přístupem ke vzdělávání a svým pohledem na žáky i pedagogy ve škole. 

Hlavním cílem semináře bylo poskytnout nám všem „nový“ úhel pohledu na vzdělávání v našem současném systému a motivovat nás k tomu, abychom mohli naše žáky vzdělávat tak trochu „jinak“. 

Po celou dobu semináře jsme byli velmi pozornými posluchači. Často jsme se smáli a během osmi hodin nezažili žádnou nudu. Vyzkoušeli jsme si skupinovou práci, spolupracovali jsme, diskutovali, dotazovali se a přemýšleli, jak se vlastně naši žáci v lavicích asi cítí.

Určitě si všichni přejeme, aby se tady u nás většina žáků cítila co nejlépe a my jim mohli poskytnout co možná nejkvalitnější vzdělání, které jim bude přínosem do jejich dalšího života. 

Děkujeme moc oběma pánům za úžasný vzdělávací seminář a těšíme se někdy na další setkání.