Výsledky školního kola olympiády v českém jazyce

7.12.2022 | Soutěže | Autor: Lukáš Vladík |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Dne 7. 12. 2022 byly vyhlášeny výsledky školního kola olympiády v českém jazyce, kde samozřejmě nemohli chybět naši žáci.

Olympiáda proběhla 30. 11. 2022 v odpoledních hodinách. Své síly přišly změřit 4 studentky OA a SZŠ Blansko: Aneta Šafránková (Z1), Nela Hermanová (O2), S. Jaklová (E4) a N. Proxová (E2). Čekala je zkouška složená ze dvou částí. V první prokazovaly své schopnosti logického přemýšlení i jazykového citu nad zapeklitými jazykovými úlohami. Ve druhé je pak čekala slohová práce na zadané téma.

Nejlepších výsledků dosáhly a první tři místa obsadily:

  1. N. Hermanová (O2)
  2. S. Jaklová (E4)
  3. N. Proxová (E2)

Vítězky si kromě čestného diplomu odnesly i peněžité poukázky pro nákup literatury dle vlastního výběru. Pevně pak doufáme, že první dvě slečny budou školu reprezentovat i na okresním kole, do něhož svým umístěním postoupily.


Všem zúčastněným děkujeme!