Všechno, co jste kdy chtěli vědět o …

1.2.2021 | Informační sdělení | Autor: Soňa Vojáčková
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

... o distanční výuce na Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole Blansko

Vážení rodiče, žáci a přátelé naší školy,  

máme za sebou první pololetí školního roku a období, které jsme si přáli strávit jinakZdravotní situace nedovoluje dětem chodit do školy, omezení pociťujeme všichniPřes všeliké nálady ve společnosti ale děláme svou práci dál a poctivě. Dáváme si záležet na každém detailu, který má vliv na úspěch a pocit z dobře odvedené práce, a je jedno, na které straně PC se zrovna nacházíme. V systému vzdělávání se dají očekávat změny a my chceme být právě i tvůrci těch změn a ne jen čekat, co se s námi stane.  

Jako učitelský tým se velmi snažíme o dobrý prospěch žáků – samozřejmě zasloužený, chceme jim zajistit řádný a kvalitní start do dalšího vzdělávání. Učíme se celý život – zkušenosti získáváme s pomocí učitelů, lektorů (ano, i učitelé se učí), od svých spolužáků, kolegů... vše, co prožíváme, nás obohacuje. Získáváme tak nové dovednosti a návyky. Musíme si z těchto časů vzít co nejvíc, je to jedinečná možnost k sebepoznání a rozvoji.  

Na OA a SZŠ Blansko jsme pro žáky od začátku karantény nastavili pevný rozvrh on-line vyučování, kde zohledňujeme u předmětů počet hodin za týden a nastavili jsme podle toho poměrnou část počtu hodin synchronní a asynchronní výuky. Vše se děje v rámci řádného rozvrhu. Velikou výzvou pro každého žáka je nastavení vnitřní motivace a systému v učení. Někteří si s tím poradili lépe, jiní se doposud snaží. Škola ale stojí za každým svým žákem a nabízíme pomoc s technikou, zapůjčením vybavení či instalací software.  

Za těch několik měsíců distančního vzdělávání jsme se všichni posunuli o pěkný kus dál. Na konci pololetí každý učitel napsal každému žáku pár slov do elektronické žákovské knížky jako hodnocení jeho výkonů a přístupu za období distančního vzdělávání. Virtuální prostředí nás obklopuje čím dál víc – novinkou letošního uzavření 1. pololetí bylo předávání výpisů známek v elektronické podobě přes systém Edupage 

Jsme nesmírně vděční za to, že cítíme podporu rodičů a víme, že si svých dětí doma všímají. Je velmi důležité, že se rodiče účastní schůzek s učiteli a dostává se škole zpětné vazby. Rodiče si chválí především organizaci distanční výuky, která je podle jejich názoru zpracována přehledně a jasně a žáci i rodiče vždy přesně znají rozvržení synchronních a asynchronních hodin.  

Ztráty, které cítíme, když se nemůžeme potkávat osobně ve škole, se snažíme hojit. S pomocí techniky se lze alespoň virtuálně posadit do křesel a vidět se přes obrazovky se spolužáky a učiteli. Společenský a osobní kontakt to sice nenahradí, ale zase je to v této době bezpečnější.  

Do druhého pololetí školního roku 2020-21 přejeme všem žákům a jejich rodinám pevné zdraví, dostatek sil k překonání složité situace a moc se těšíme na to, že se vrátíme k běžnému životu ve škole i soukromí.  

Za celý tým pedagogů a zaměstnanců OA a SZŠ Blansko 

Mgr. Soňa Vojáčková 
zástupkyně ředitele