Vítězství naší studentky v básnické soutěži

10.5.2021 | Soutěže | Autor: Mgr. Jana Matušková
Zadání soutěže
Zadání soutěže

O tom, že máj je lásky čas, věděl nejvíce Karel Hynek Mácha, ale ani naši studenti se nenechají zahanbit.

Na začátku května 2021 vyhlásila Městská knihovna Blansko na svém facebookovém profilu literární soutěž zaměřenou na lásku. Úkolem účastníků soutěžního klání bylo doplnit chybějící verše do zadané básně. Během devíti dnů mohla veřejnost hlasovat pro dílka, která je nejvíce oslovila.

Naše studentka 3. ročníku oboru zdravotnický asistent Veronika Svozilová nasbírala „lajků“ nejvíce.

„Soutěž sdílela kamarádka mé tety, tak jsem chtěla zjistit, jestli budu mít úspěch. Chtěla jsem se zapojit, protože jsem napsala už spoustu básniček, k narozeninám nebo jen tak ze srandy. Mám je různě na papírech nebo v telefonu v poznámkách. Řekla bych, že je to jedna z věcí, které mě baví a které mi jdou. Zkušenost v žádné soutěži nemám. Je to první básnička, kterou jsem zveřejnila.“

Veronice blahopřejeme a věříme, že o ní ještě, coby nadějné básnířce, uslyšíme.