Úspěšné odbíjenkářky

5.12.2018 | Sportovní aktivity | Autor: Roman Gregor
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V tělocvičně Gymnázia Boskovice se v úterý 4. 12. 2018 uskutečnil okresní přebor středních škol v odbíjené dívek. Reprezentantky OAaSZŠ Blansko nemohly chybět.

Naše děvčata nastoupila v prvním utkání proti soupeřkám ze Střední pedagogické školy v Boskovicích. Hráčky naší školy se dostaly do tempa v prvním setu až za stavu 2:8 pro soupeřky, ale nakonec obrátily výsledek prvního setu v dramatické koncovce ve svůj prospěch. Druhý set už vyzněl jednoznačně pro nás. 

V druhém utkání naše děvčata bojovala proti domácím hráčkám, které byly favoritkami celého turnaje. Výsledek dopadl podle očekávání 0:2 v náš neprospěch, ale výkon našich děvčat byl proti kvalitním soupeřkám statečný.

V posledním utkání dolehla na naše děvčata krátkodobá únava nebo nesoustředěnost a v prvním setu jen marně dotahovala náskok hráček Gymnázia Blansko. Po prohraném prvním setu se ale naše družstvo dalo dohromady a zbývající dva sety dotáhlo do úspěšného konce.

Celkově naše družstvo obsadilo zasloužené 2. místo v turnaji. Na pěkném výsledku se podílela tato děvčata: Kateřina Horská, Kamila Pešová (obě Z4), Michaela Plchová (E4), Vendula Blahová, Eliška Veselá (obě Z3), Romana Staňková, Magdalena Vítová (obě Z1) a Zuzana Jílková (E1).