Úspěšné odbíjenkářky

6.12.2017 | Sportovní aktivity | Autor: PaedDr. Roman Gregor
Ilustrační fotografie

V úterý 28.11.2017 se konal v Boskovicích turnaj dívek v odbíjené středních škol okresu Blansko.

Pořadatelem bylo Gymnázium Boskovice, které postavilo do turnaje 2 kvalitní týmy. Oba pořadatelské týmy byly výkonnostně jednoznačně výš, než ostatní družstva, mezi kterými se rozhodovalo o jediném volném místě „na bedně“.

Naše děvčata po dvou prohraných zápasech s pořadatelskými týmy nastoupila k důležitému zápasu proti soupeřkám ze SPgŠ Boskovice. V tomto zápase již bylo potřeba zvítězit. V prvním setu se ale naše dívky zalekly hlasitého povzbuzování soupeřek a podlehly 16:25. Ve druhém setu ale naše děvčata použila stejnou taktiku a než se soupeřky vzpamatovaly, zvítězilo naše družstvo 25:14, což v hracím systému turnaje znamenalo vítězství v tomto zápase. V posledním utkání nastoupila naše děvčata proti papírově nejslabšímu soupeři - Gymnáziu Blansko. V dramatických koncovkách obou setů prokázala naše děvčata více herních dovedností a zvítězila 2:0 na sety.

V konečné tabulce tak naše družstvo obsadilo pěkné 3.místo za oběma pořadatelskými týmy. Na úspěšné reprezentaci školy se podílely: Nela Šenková (O4), Kateřina Horská (Z3), Kristýna Matějíčková (O3), Michaela Plchová (E3), Vendula Blahová, Eliška Veselá (obě Z2), Kristýna Janíková (O2) a Michaela Vintrová (O1).