Turistický kurz Z2 a O3

28.6.2022 | Sportovní aktivity | Autor: David Žampach, Lukáš Raibl (třída Z2) |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Naše cesta na pětidenní turistický kurz začala v pondělí 13. 6. 2022, kdy třídy Z2 a O3 vyrazily směr Vranov nad Dyjí.

Pondělí

Dorazili jsme do kempu Vranovské pláže, ubytovali se a vyrazili na plavbu lodí po Vranovské přehradě. Někdo má rád dlouhé sezení a sledování přírody kolem sebe, ale někdo zase ne. Dvě hodiny byly sice fajn ale, když vidíte jen stromy, vodu a za nějakou dobu domy, které jsou napůl rozpadlé, tak vás to rychle omrzí. Shrnutí je: všem líbilo, jen to bylo až moc dlouhé, příště hodina stačí.

Úterý

Prohlídka zámku Vranov a okolí Vranova, tuto trasu absolvovala třída Z2. Třída O3 se vypravila sjíždět Dyji ze Znojma do Tasovic. Zámek byl moc krásný a hlavně i zachovalý. Po prohlídce zámku jsme vyrazili na stezku po Dyji, kde na nás čekala Hamerská lávka – zavěšená lávka nad hladinou řeky.

Středa

Plavbu po řece Dyji do Tasovic na kánoích si tentokrát vyzkoušela Z2 a byla to jedna z nejvíce záživných aktivit z celého našeho týdne. Pěšky jsme došli přímo do půjčoven kánoí, kde jsme byli proškoleni. Poté jsme se snažili dostat na vodu a zjistit, co máme dělat, abychom se nepřevrátili. Celková doba plavby trvala neuvěřitelných pět hodin. První dvě hodiny plavby byly příjemné a hlavně nikdo si nestěžoval, že ho bolí ruka nebo je spálený. Byla to dobrá zkušenost, prvních pár kilometrů to bylo skvělé, ale hlavně někteří už vědí, jak důležité je vzít si správného člověka do lodi. O3 absolvovala Znojemské podzemí, Znojemský hrad a rotundu.

Čtvrtek

Z2 vyrazila na prohlídku Znojemského podzemí a celého Znojma, což byl program, který si myslím, že si všichni nejvíce užili. Do podzemí jsme šli s průvodcem, který nám popisoval, odkdy byly chodby vytesány, i další pověsti a fakta o dlouhých tunelech. Potom jsme vyrazili podívat se do kostela svatého Mikuláše a na krásný výhled na celé Znojmo. O3 vyrazila na turistiku kolem Vranova, podívali se do okolí zámku, prošli stezku kolem Dyje a vyzkoušeli i Hamerskou lávku.

Pátek

Po úklidu chatek jsme vyrazili autobusem zpátky do Blanska. Můžu snad říct za všechny, že se nám kurz moc líbil a byli jsme spokojeni se všemi aktivitami, které pro nás učitelé připravili.