Turistický kurz O3

23.6.2018 | Exkurze | Autor: Mgr. Jana Matušková, třídní učitelka O3 | 144×
Děti ráje
Děti ráje

Třída O3 absolvovala ve dnech 18. - 22. června 2018 turistický kurz v Českém ráji.

Součástí výuky 3. ročníku ekonomických oborů je i pětidenní turistický kurz, který studentům umožňuje spojit příjemné s užitečným. Mají příležitost poznat zajímavá a turisticky atraktivní místa naší země, protáhnout těla a doladit fyzičku, stmelit třídní kolektiv a zažít spoustu zábavy.

I třída O3 v pondělí 18. června 2018 vyrazila na cestu - a to přímo do ráje, neboť útočiště našla v areálu rekreačního zařízení Eden na březích Jinolických rybníků.

První den byl věnován prozkoumání bezprostředního okolí, sportovním aktivitám (volejbalu, kopané, nohejbalu), sběru borůvek a také koupání. 

Druhý den jsme si vyšlápli na celodenní výlet do Prachovských skal a Jičína. Téměř dvacet kilometrů v úmorném vedru a poměrně náročném terénu, přes dva tisíce schodů, ale nespočet úchvatných vyhlídek do krajiny jako sladká odměna. Co bychom se báli na Prachovské skály - dudlaj dudlaj dááá? No, někteří se opravdu báli, ale nakonec to zvládli! Návštěvu Jičína, města pohádek, pojal každý po svém, někteří prozkoumali historické památky, jiní Kaufland, aby nám večer mohli předvést, co všechno se dá opéct na ohni. Pravou táborovou romantiku vytvářela i zvuková kulisa. Spojení ukulele a Eda Sheerana nebo Karla Kryla možná působí poněkud nezvykle, ale věřte, že to ladilo a nálada byla výborná. 

Středa se odvíjela ve znamení trosek - trosek Trosek a trosek O3. Pískovec Prachovských skal se nám přes noc usadil v lýtkách, a tak se nám na prudký kopec se zříceninou hradu opředeného mnoha pověstmi plnými čertů a nenapravitelných hříšníků stoupalo dost ztěžka, ale stálo to za to. Cestou zpět jsme se ještě nadýchali vůně borových šišek v Boreckých skalách, přestože někteří slabší jedinci při pohledu na první skalní stěnu upadli do kómatu. Sluníčko nás opět nešetřilo, a tak si většina z nás jako suvenýr přivezla bílé tričko vypálené přímo na tělo. 

Čtvrtek sliboval další parný den, a proto jsme program upravili. Místo celodenního výšlapu na Hrubou skálu jsme jako cíl zvolili kopec Přivýšina, kde se nám na Čtvrtkově vyhlídce, která byla vskutku jen pro otrlé, dostalo úplně nejkrásnějšího rozhledu. Do dětství jsme se vrátili u Rumcajsovy jeskyně. Měli jsme štěstí, Manka tam zrovna četla pohádku malým školáčkům. Rádi jsme se přidali. Aktivity završila odpolední osvěžující koupačka a podvečerní lítý turnaj v minigolfu. 

V pátek Český ráj utichl, neboť se nonstop zpívající O3 tvrdě prodrala do motoráčku a zamířila zpět domů. 

Pět dní, přibližně 60 kilometrů, spousta potu, smíchu, fotek a videí. Věříme, že až přestanou bolet nohy a záda, vybledne spálený krk a dospí se probděné noci, vzpomínky, které zůstanou, budou jen a jen pozitivní.