Turistický kurz E3

20.6.2019 | Školní akce | Autor: Alena Řehořková (E3) |
Odvážlivci z E3 na turistickém kurzu
Odvážlivci z E3 na turistickém kurzu

Ve dnech 10. – 15. 6. 2019 se 15 odvážných lidí ze třídy E3 zúčastnilo turistického kurzu pod vedením paní učitelky Menšíkové a pana učitele Gregora.

Pondělní den započal příjezdem do Mohelnice, kde jsme plni nadšení opustili pevninu a vydali jsme se na dlouhou cestu po řece Moravě do Litovle. Cestou jsme projížděli zrádné říční úžiny a někteří z nás cestou vystupovali.

Druhý den nás čekal dlouhý a strastiplný výstup na Šerák, při kterém jsme málem vypustili duši. Odměnou nám byl nádherný výhled z vrcholu a večerní souboj v bowlingu.

Ve středu jsme jeli přes Jeseník do Rejvízu. Došli jsme k Velkému mechovému jezírku, od kterého jsme se vydali na rozhlednu Zlatý chlum. Cestou zpět jsme zastavili v Jeseníku na občerstvení.

Čtvrteční okruh z Ostružné do Ramzové nám zpříjemnila horská dráha na minikáry. Někteří si minikáru spletli se sekačkou na trávu, ale všichni ve zdraví přežili. Díky deštivému počasí jsme si odpoledne skvěle odpočinuli.

Cesta zpět byla dlouhá a náročná díky zpoždění každého vlaku, se kterým jsme jeli. Někteří z nás ztráceli naději, jiným nedocházel smysl pro humor:
„Vážení cestující, omlouváme se za zpoždění vlaku, spěšný vlak číslo 1710, ze směru Jeseník, který dále pokračuje ve směru Zábřeh, bude na svém příjezdu asi 30 minut opožděn. Vlak je opožděn z důvodu ztráty lopatky na uhlí. Děkujeme za pochopení.“ (citace: Kateřina Janíčková)