Třídy O2 a E2 na exkurzi v Praze

29.4.2022 | Exkurze | Autor: Třída O2 |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Po velikonočních prázdninách se třídy O2 a E2 do školy tentokrát těšily, čekala je totiž třídenní exkurze v Praze s nabitým programem.

Po příjezdu jsme dorazili na hotel, vyložili zavazadla a ihned se jelo na letiště Václava Havla. Sice se nikam neletělo, ale obě třídy čekala zajímavá exkurze včetně prohlídky letadel, hangárů a technických budov, např. hasičské budovy. Po návratu z letiště jsme vyjeli lanovkou na Petřín a pak se třídy vrátily do hotelu.

Ve čtvrtek ráno čekala obě třídy exkurze v historických prostorech Poslanecké sněmovny se zajímavým výkladem a možností vyzkoušet si třeba i křeslo předsedkyně Poslanecké sněmovny. Počasí nám přálo, a tak se nabízela pěkná odpolední procházka kolem pražských památek – Loreta se zvonkohrou, Karlův most, Pražský orloj a další. Na večerní program se třídy velmi těšily, v plánu bylo totiž činoherní představení v Národním divadle – Kráska a zvíře. Prostory Národního divadla byly nádherné a samotný příběh v modernějším podání všechny nadchnul. Na první pohled všechny zaujala opona, na které se nachází nápis „NÁROD SOBĚ“.

V pátek před samotným odjezdem domů bylo na programu mnoho věcí. Nejprve jsme prošli Židovskou čtvrť, poté pokračovali do Valdštejnských zahrad, kde jsme si prohlédli fontány, jezírko nebo krápníkovou stěnu s výkladem paní učitelky Bártové. Na závěr O2 vyfotila půvabnou třídní fotku s místním pávem. Následně už se spěchalo k poslednímu bodu našeho programu, a tím byla prohlídka horní komory Parlamentu - Senátu.

Cesta domů ubíhala rychle, vrátili jsme se unavení, ale plní dojmů a krásných zážitků, za což patří velké díky našim učitelům Ing. M. Zemanové, PaedDr. R. Gregorovi, Mgr. O. Bláhovi, Ph.D., a Mgr. Z. Bártové.