Třída Z4 v Praze

12.9.2022 | Exkurze | Autor: Kamila Keprtová |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Třída Z4 zavítala na 3 dny do Prahy.

Ve středu 7. 9. 2022 žáci navštívili Petřínskou rozhlednu, Zrcadlové bludiště, plavili se lodí po Vltavě a prošli Muzeum Karlova mostu s velice zajímavým výkladem paní průvodkyně. Ve čtvrtek se třída přesunula do motolské nemocnice, kde zhlédla zajímavý film o nemocnici a prohlédla si oddělení dětské kardiochirurgie a kardiologie, které patří mezi světovou špičku. Dalším navštíveným oddělením byla dětská ortopedie. V podvečerních hodinách se žáci hodili do „gala“ a čekala je návštěva Národního divadla a představení Kytice. O přestávce nás bohužel zasáhla smutná zpráva o úmrtí britské královny. Poslední den, pátek 9. 9., jsme měli doslova nadupaný program. Stihli jsme exkurzi v Senátu ČR a v České národní bance. Exkurze byly velice zajímavé, pobyt se třídě vydařil a budou na něj vzpomínat např. při maturitní zkoušce z ČJL, SVZ či OSE.