Třída Z4 u Babyboxu a na přednášce sociální pracovnice Nemocnice Blansko

25.10.2022 | Exkurze | Autor: Kamila Keprtová |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Dne 21. 10. 2022 třída Z4 zavítala k branám Nemocnice Blansko, kde se podívala na tamní babybox a vyslechla přednášku o sociální práci.

Provázejícím byl záchranář Vítězslav Balák, který děvčatům ukázal, jak babybox funguje od uložení až do převzetí dítěte členy ZZS JMK. Vysvětlil, jak je babybox monitorován ze strany záchranářů a naopak, jak není snímán kamerou z veřejné části i co se děje s miminkem po převzetí z babyboxu. Přednáška i ukázka byla velice zajímavá, vedla k zamyšlení nad tématem babyboxu, jeho využití a plánovaného rodičovství. 

Poté se třída přesunula do zasedací místnosti Nemocnice Blansko, kde proběhla přednáška sociální pracovnice Bc. Zuzany Jakubcové, která nastínila rozsah své práce v blanenské nemocnici. Žáci se se sociální pracovnicí setkávají při své odborné praxi a informace přiblížily její důležitou roli v průběhu zdravotní péče. Získané poznatky žáci využijí v předmětu ošetřovatelství.