Třída Z3 v Nemocnici Blansko

21.9.2021 | Exkurze | Autor: Mgr. Ivana Kuncová | 10×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V pátek 17. 9. 2021 navštívil třetí ročník oboru Praktická sestra Nemocnici Blansko.

I tentokrát na nás čekal vstřícný personál, připravený ke sdílení nejen vědomostí, ale i dovedností a zejména praktických zkušeností ve svém oboru.  V nemocniční lékárně se nám po celou dobu exkurze věnovala vedoucí lékárny - PharmDr. Jana Streitová. Mimo veřejnosti přístupných částí jsme měli možnost zavítat například do skladů nebo laboratoří. Dále jsme viděli mrazák s uloženými očkovacími látkami proti COVIDu. Dozvěděli jsme se velké množství informací, z nichž chceme vyzvednout následující – pokud zapomenete recept od lékaře a potřebujete si léky vyzvednout, stačí v lékárně předložit občanský průkaz, z něho se načte čárkový kód a léky jsou vám k dispozici.  

Druhá část exkurze proběhla pod vedením Mgr. Kristýny Maškové. Vedoucí fyzioterapeutka nám ukázala nejen lůžkovou, ale i ambulantní část rehabilitace. Ergoterapeutka nám přiblížila pomůcky, které slouží hospitalizovaným lidem k usnadnění každodenních úkonů. V ambulantní části si zájemci mohli vyzkoušet Kneippův chodník či používané léčebné techniky.