Třída Z3 v blanenské nemocnici

5.9.2020 | Exkurze | Autor: Mgr. Kamila Keprtová | 14×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Dne 4. 9. 2020 žákyně oboru zdravotnický asistent navštívily blanenskou nemocnici.

Jejich kroky vedly do lékárny, kde se dozvěděly, jak se objednávají, skladují a vydávají léky nemocným/klientům, jaký je rozdíl mezi tištěnou formou receptu a e-receptem. Pracovníci lékárny žákyním ukázali, jak se vyrábějí např. kapsle, čípky, masti a jaké je jejich označení. Žákyně také nahlédly do provozu biochemické a hematologické laboratoře. Sledovaly cestu vzorku biologického materiálu od přijetí do laboratoře přes analýzu až po samotný výsledek testů. Prohlédly si vybavení odběrové místnosti, zopakovaly si označení odběrových zkumavek, uvědomily si význam správné techniky odběru krve či moče.

Toto vše se teoreticky naučily ve 2. ročníku a prakticky procvičí na nadcházející odborné praxi v Nemocnici Blansko a Boskovice. Přejeme jim hodně štěstí!