Třída Z3 navštívila FN Brno Bohunice

10.11.2021 | Exkurze | Autor: Mgr. Kamila Keprtová | 12×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Dne 9. 11. 2021 žáci třídy Z3 oboru Praktická sestra navštívili Fakultní nemocnici Brno.

Zavítali na Interní kardiologickou kliniku, podívali se na jednotlivá interní oddělení, kde se léčí pacienti s onemocnění srdce, v praxi viděli telemetrické sledování EKG či vybavení pracovišť. Zajímavostí byla potrubní pošta či centrální úpravna lůžek. Dále nahlédli na echokardiografické vyšetření, koronární jednotku. Prošli i oddělení Invazivní a intervenční kardiologie, kde se zrovna prováděl intervenční výkon a další pacient se připravoval na koronarografii z přístupu a. radialis.

Součástí exkurze byla i návštěva Endoskopického centra. Zde se žáci mohli podívat na provedení gastroskopie, kolonoskopie i bronchoskopie v celkové anestezii. Viděli precizní a zodpovědnou péči zdravotníků o fibroskopy, jejich čištění a sušení. Překvapila je i jejich cenová hodnota, která se pohybuje okolo jednoho milionu korun.

Obě exkurze byly pro žáky přínosné, nové informace využijí při studiu v interních a chirurgických předmětech. Snad budou také žáky motivovat jak ke studiu, tak k práci na takových pracovištích.