Třída Z3 navštívila Dětskou léčebnu v Ostrově u Macochy

26.6.2022 | Exkurze | Autor: Mgr. Kamila Keprtová | 10×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Žáci a žákyně se vydali dne 24. 6. 2022 do Dětské léčebny. Čím je tato léčebna unikátní?

Děti, které trpí onemocněním dýchacího ústrojí, zde podstupují speleoterapii. Ta spočívá v pobytu ve zcela unikátním klimatu Císařské jeskyně, které výrazně napomáhá při léčbě astmatu bronchiale, zánětlivých onemocnění dýchacích cest, alergií či atopického ekzému. Žáci měli možnost navštívit samotnou léčebnu – pokoje dětí, sesterny, inhalační místnost, vyšetřovací místnost a tělocvičnu. Poté se přesunuli přes obec Ostrov k prohlídce samotné jeskyně, která je veřejnosti běžně nepřístupná. V rámci speleoterapie zde děti odpočívají na lehátkách a hrají různé pohybové hry. Moc děkujeme vedení léčebny za uskutečnění exkurze a staniční sestře - paní Ivaně Procházkové - za velice pěknou a zajímavou přednášku a propagační materiály.

Některé trénované žákyně ze Z3 se vydaly pěšky až do Sloupu a i když se trošku unavily, určitě načerpaly energii z přírody Moravského krasu.