Dne 23. 6. 2026 se žákyně třídy Z2 vydaly do Ostrova u Macochy do léčebny pro děti.
Žákyně zde měly možnost projít krásnou zánovní budovu léčebny včetně bazénu, elektroléčby a zázemí pro děti i jejich rodiče. Součástí exkurze byla i prohlídka nedaleké Císařské jeskyně, kde probíhá samotná speleoterapie. Děvčata se dozvěděla, jak taková léčba probíhá, jaké má zásady a jaké úkony provádí zdravotnický personál. Odvážná děvčata vyzkoušela proplach dutiny nosní roztokem mořské soli a běh v jeskyni. Cílem exkurze bylo propojit teorii rehabilitačního ošetřovatelství a klimatoterapie, které se děvčata věnovala v hodinách ošetřovatelství s praxí. Hrstka žákyň se dále prošla do nedalekého Sloupu v Moravském krasu.
Děkujeme za umožnění exkurze a zejm. paní Mgr. Šebelové, staniční sestře, za velice poutavý a zajímavý výklad a prohlídku