Třída Z2 navštívila blanenskou nemocnici

16.6.2021 | Exkurze | Autor: Mgr. Kamila Keprtová | 10×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

14. 6. 2021 žáci a žákyně třídy Z2 oboru praktická sestra zavítali na „malou praxi“.

Na interním oddělení a oddělení následné péče Nemocnice Blansko se věnovali pacientům, poprvé aplikovali injekce, inzulín, provedli úpravu lůžka, měřili fyziologické funkce a mnoho dalšího. I přes prvotní obavy vše zvládli skvěle a dle jejich slov se těší na odbornou praxi ve třetím ročníku. A jak praxi vnímala jedna z žákyň Aneta Prchalová?

„Abych byla upřímná, čekala jsem to horší, ale vlastně mě to opravdu bavilo. Docela jsem se bála, ale nebylo to kvůli tomu, že bych věděla, že něco pokazím, spíše jsem měla velký respekt k pacientům a nechtěla jsem jim ublížit. Kdybych měla říct, co se mi líbilo nejvíce, tak to bylo aplikování mé úplně první injekce. Z toho jsem potom měla dobrý pocit. Také je prostě moc pěkné vědět, že jsem aspoň trošičku někomu pomohla. Byla jsem také ohromena tím, jak jedna žákyně z třetího ročníku mluvila na pacienty, přišlo mi to fajn, jak už věděla, co říct. Už se těším, co nás čeká ve třetím ročníku.“