Třída Z2 na výstavě Body Worlds Cyklus života

24.6.2021 | Exkurze | Autor: Mgr. Kamila Keprtová |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Žáci třídy Z2 oboru praktická sestra navštívili ve středu 23. června výstavu věnovanou lidskému tělu - Body Worlds Cyklus života na Brněnském výstavišti.

K vidění byly jednotlivé orgány, orgánové soustavy, jejich uložení v těle, některé patologické stavy či zajímavé video, jak se exponáty zpracovávají – uložení ve formaldehydu, zbavení tukové tkáně, vypreparování dané orgánové soustavy (cévy, nervy, svaly, šlachy, orgány,…), dehydratace, fixace pryskyřicí, modelování do různých pozic. Žáci viděli např. běžce přes překážku, baletku, jogínku, či mužské tělo ve vertikálních plátech. Výstava byla velice zajímavá, žákům měla pomoci k představě uložení jednotlivých orgánů v těle, osvěžení vědomostí z předmětu somatologie z 1. ročníku a stala se pomůckou pro další studium ošetřovatelství.