Třída Z1 v boskovické nemocnici

5.3.2020 | Exkurze | Autor: Mgr. Kamila Keprtová |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Dne 24. 2. 2020 se žáci třídy Z1 vypravili do boskovické nemocnice.

Navštívili ošetřovací jednotku chirurgického oddělení A, prohlédli si pokoje pacientů, nadstandardní pokoj či jednotlivé komplementy oddělení (sesternu, ošetřovnu, sociální zařízení, koupelnu, čistící místnost). Žáci byli také seznámeni s umístěním jednotlivých oddělení nemocnice – laboratoře, pracoviště zobrazovacích metod, ARO, JIP, dětské, gynekologické, chirurgické, ortopedické či interní oddělení. Dále třída navštívila oddělení centrální sterilizace, kde si prohlédla vybavení, proces přípravy nástrojů a pomůcek ke sterilizaci. Získané informace žáci využijí při studiu v předmětu Ošetřovatelství.