Třída O2 na exkurzi ve finančních institucích Blanska

25.6.2024 | Exkurze | Autor: Lukáš Vladík |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Dne 25. 6. 2024 vyrazila třída O2 na exkurzi do dvou blanenských finančních institucí - Okresní správy sociálního zabezpečení a Finančního úřadu.

Obě instituce jsou územními odbory zodpovídajícími se nadřazeným krajským a státním orgánům. Přesto i zde mohli žáci slyšet mnohé zajímavé a cenné informace. Na OSSZ se seznámili se všemi odděleními i agendami, které zahrnovaly kontrolu zaměstnavatelů, nemocenské, důchodové a invalidní dávky, OSVČ i neoblíbené oddělení vymáhání dlužných částek na pojištění.

Finanční úřad poskytl žákům kromě prohlídky jeho prostor a základního přehledu také např. zajímavé informace o vybraném obnosu na daních v okrese či jak složitá vlastně je taková cesta daně od poplatníka až na místo určení. Příznivou informací bylo i to, že v obou institucích nepracují jen lidé s vysokoškolským, ale i středoškolským vzděláním, a tak mohli žáci načerpat inspiraci pro své podzimní praxe, případně budoucí povolání po maturitě. 

Kromě nových poznatků, které mohou žáci použít v dalším studiu, nakonec po vydatném dopoledni všichni přivítali to pravé zmrzlinové ochlazení na závěr.