Třída E3 na turistickém kurzu

19.6.2018 | Exkurze | Autor: Patrik Prudký, pasovaný vodák E3 | 18×
Čekání na vlak...
Čekání na vlak...

Třída E3 se vydala na plavbu po řece Sázavě...

Dne 11. června 2018 se naše třída E3 vypravila na svůj turistický kurz.

Ten jsme započali v Blansku, odkud jsme jeli do Brna. Zde jsme přestoupili a jeli poměrně dlouho do Světlé nad Sázavou, kde jsme navštívili tamní podzemí. Po velmi zajímavé a naučné prohlídce jsme se vlakem přemístili do kempu Horka. Večer jsme se poprvé seznámili s řekou a zkusili si jízdu v kanoi přímo na vodě. Poté už jsme jen relaxovali a chystali se na zítřejší plavbu. Druhý den jsme se po vydatné snídani vydali vlakem 20 km proti proudu řeky do města Ledeč nad Sázavou, odkud jsme se celý den plavili zpět do kempu. Po cestě nás čekalo pár jezů, se kterými ale většina neměla problém. Počasí nás mile překvapilo a celý den svítilo slunce. Další den už počasí nebylo tak příjemné jako předchozí den, ale i přes déšť jsme se vydali na 16 kilometrů dlouhou cestu dále po proudu řeky. Den jsme zakončili stmelováním třídního kolektivu, přestože do kempu přijela jiná škola. Čtvrtek jsme strávili v Kutné Hoře, kde jsme navštívili Kostnici a chrám Sv. Barbory. Večer jsme poseděli u ohně a zpívali. V pátek nás už bohužel čekalo jen sbalení batohů a cesta domů.

Myslím, že se všem náš turistický kurz líbil a všichni jsme si odnesli mnoho příjemných vzpomínek jak na vodu, tak na každovečerní přednášky našich pedagogů o významných osobnostech historie naší země.