Středoškolský atletický pohár

26.9.2019 | Soutěže | Autor: Mgr. Ivana Brodecká; PaedDr. Roman Gregor | 28×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Dne 25. 9. 2019 se konal v Blansku na stadionu ASK další ročník okresního kola Středoškolského atletického poháru

Své reprezentanty a reprezentantky sem poslali kromě naší školy ještě Gymnázium Blansko, Gymnázium Boskovice, Gymnázium Rájec-Jestřebí či SPgŠ Boskovice, a to jak v kategorii dívek, tak chlapců. U hochů byla zastoupena ještě i SŠ TEGA a SPŠ Jedovnice.  V některých disciplínách byly k vidění velmi kvalitní výsledky. Mezi dívkami vynikla Veronika Vitoulová ze třídy E4, která vybojovala 2. místo v běhu na 60 m výborným výkonem 8,2 vteřiny , dále medaile získaly Romana Staňková ze třídy Z2, která ve vrhu koulí obsadila výkonem 9,10 m 3. místo, a Magdaléna Gabaríková ze třídy Z4 si odnesla 3. místo ve skoku dalekém za výkon 401 cm. Štafeta družstva dívek se pak umístila na 3. místě. 

Principem soutěže je součet bodového ohodnocení vždy 2 nejlepších závodníků z dané školy v každé disciplíně. Naše dívky tak získaly mezi školami 4. místo.  Chlapci se utkali s kvalitními soupeři z ostatních škol a přestože podali výkony na hranici svých možností obsadili v celkovém hodnocení chlapeckých družstev 6. místo. Na pomyslnou „bednu“ se dostala jen štafeta chlapců v běhu na 4x200 m, která obsadila 3. místo.

Za naši školu soutěžily tyto studentky: Sochorová Anna - Marie, Vitoulová Veronika, Gabaríková Magdaléna, Dvořáková Vanesa, Chlupová Magdaléna., Jagošová Táňa, Ingrová Kristýna, Jasioková Denisa, Tomečková Daniela, Staňková Romana, Vyklická Tereza, Závodníková Vendula.  

Z chlapců naši školu reprezentovali: Ondřej Matuška (E4), Patrik Dvořáček, Martin Půček (oba E3), Václav Pernica (O3), Matěj Šoba (E2), Filip Bastl (O2), Zdeněk Jakubec, Patrik Šebela a Jan Žabka(všichni O1).