Sterilizace – Exkurze do nemocnice

12.3.2009 | Školní akce | Autor: Michaela Kadlecová Z1 |
Sterilizace – Exkurze do nemocnice
Sterilizace – Exkurze do nemocnice

V pátek 6.3 2009 se naše třída Z1 vydala na exkurzi do nemocnice v Blansku s cílem dozvědět se něco navíc o sterilizaci, o které jsme se již učili.

V doprovodu našich milých profesorek Evy Pasekové a Karolíny Zemanové, které nás učí Ošetřovatelství, jsme se vypravili v druhou vyučovací hodinu do Blanenské nemocnice na jednotku intenzivní péče. Museli jsme si obléct svoje pláště, navléct návleky na boty. Přivítala nás příjemná staniční sestra, která nás zavedla do sterilizační místnosti.

Prostor byl malý, měli jsme co dělat, abychom se tam všichni vešli. Viděli jsme autokláv- jedná se o sterilizaci parou pod tlakem, lze v něm sterilizovat kov, prádlo, obvazový materiál a sklo. Sterilizační cyklus je řízen automaticky. Sestra nám vysvětlila, jak se s autoklávem pracuje, není to nic těžkého, ale je to velice zodpovědná práce. Dále jsme mohli vidět sterilizační deník, do kterého se zapisují všechny informace o provedené sterilizaci, samozřejmě před každou sterilizací se musí zjistit technický stav autoklávu. Další důležitá informace byla o exspirační době materiálu (doba kdy materiál je sterilní). Jelikož se v této nemocnici neprovádějí složitější operace, stačí každému oddělení jeden autokláv. Ke konci exkurze nám z velkého tepla a dusna, které tam bylo, omdlela spolužačka, ale my jsme pohotoví zdravotníci, kteří ihned poskytli první pomoc:-)

Vše dopadlo dobře, exkurze nám skončila a my jsme se museli vrátit do školy. Bylo to zajímavé a rozšířilo to naše vědomosti.

Fotogalerie

12.3.2009 | Autor: Michaela Kadlecová Z1  |