Soutěž v první pomoci 2024

27.6.2024 | Soutěže | Autor: Ivana Kuncová | 24×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Dne 25. 6. 2024 na Obchodní akademii a střední zdravotnické škole Blansko proběhla soutěž v první pomoci.

Soutěž byla zahájena tematicky – nástup družstev doprovázela melodie ze seriálu Sanitka. Zúčastnilo se celkem 15 družstev složených se žáků prvních ročníků oborů praktické sestry, ekonomického lycea a obchodní akademie. Hodnotící komise z jednotlivých stanovišť byly složeny z řad záchranářů, zdravotníků, hasičů a police ČR.

Všechna družstva prošla tři stanoviště, která byla umístěna v okolí školy. Druhy poranění byly velmi různorodé, ovšem vždy korespondovaly se situacemi, jež mohou v reálném životě nastat. Soutěž tak prověřila nejen znalost postupů při poskytování první pomoci, ale také rozhodnost, schopnost zorientovat se nebo spolupracovat s týmem. Po ukončení aktivit na každém stanovišti bylo celé družstvo vyrozuměno o chybách, kterých se během poskytování první pomoci dopustilo. Konečné výsledky pak zněly takto:

 • za obor OA a EL:
 1. místo: družstvo O1 (Kuběnová, Bartošová, Spišiaková, Bělušová, Vašíčková)
 2. místo: družstvo O5 (Štenclová, Opluštilová, Hasoň, Matušková, Sedláček)
 3. místo: družstvo E3 (Vít, Válek, Nejezchleb, Sedlák, Mička)
 • za obor PS:
 1. místo: družstvo Z2 (Dostálová, Hrazděrová, Kaderková, Zimolová, Bednářová, Kobelková)
 2. místo: družstvo Z5 (Poláková, Dvořáková, Šmídová, Babíčková, Ščudlová)
 3. místo: družstvo Z3 (Gabrhelová, Zimprchová, Němcová, Kousalíková, Sehnalová)
 • nejlepší velitel:
 1. místo: velitel družstva Z2 (Dostálová)
 2. místo: velitel družstva Z5 (Poláková)
 3. místo: velitel družstva O1 (Kuběnová)

Gratulace však patří nejen vítězům, ale všem zúčastněným. Přejeme jim, aby se v případě poskytování první pomoci vždy dobře zorientovali a poskytli ji těm, kteří ji budou potřebovat.