Soutěž v nepřímé srdeční masáži

5.12.2019 | Soutěže | Autor: Mgr. Kamila Keprtová |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V rámci předmětu První pomoc se žáci 1. ročníku oboru Praktická sestra učili provádět kardiopulmonální resuscitaci, jejíž nedílnou součástí je nepřímá srdeční masáž.

Naučili se ji provádět u dospělého, malého dítěte i novorozence. Správnou techniku záchrany života a svoji kondičku pak předvedli v soutěži „Kdo vydrží déle“. Při tónech písně Stayin' Alive od hudební skupiny Bee Gees či vánoční melodie Rolničky, rolničky žáci masírovali jako o život a dosáhli krásných výkonů. Nejdéle masírovala žákyně Dominika Hamalová (32 minut a 18 sekund) a Sarah Smetanová (32 minut). Většina ostatních žáků byla schopna oživovat 5–10 minut. 

Gratulujeme nejen k dosaženým časům, ale i znalostem, jak zachránit to nejcennější, co člověk má – život.