Skončila souvislá odborná praxe žákyň Z3

2.5.2021 | Poděkování žákům | Autor: Mgr. Kamila Keprtová |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Žákyně třídy Z3 mají za sebou 6 týdnů odborné praxe, konané na odděleních nemocnic Blansko a Boskovice.

Na odděleních pracovaly pod vedením zdravotnického týmu, zdokonalovaly se v základní ošetřovatelské péči a měly i možnost vidět a vyzkoušet si některé specifické odborné výkony. Žákyně se od pondělí 3. května vrací k distanční výuce a dvěma dnům odborné praxe v nemocnicích pod vedením odborných učitelek.

Děkujeme děvčatům za jejich zodpovědnost, pracovitost a těšíme se na setkání s nimi v on-line hodinách či v nemocnici na praxi.

A jak hodnotí souvislou odbornou praxi některé z nich? (čerpáno z odpovědí dotazníkového šetření školy)

„Ani nevěřím, že to bylo 6 týdnů, uteklo to jako voda… A myslím, že i časově to bylo dobře vymyšleno, protože po pololetí už jsme měly a teď ještě stihneme další dva měsíce školy. Za mě ideální. A co se týče pandemie? Právě v tuto dobu nás bylo potřeba a myslím si, že i díky tomu se nyní situace lepší, za což jsem ráda. [...] Paní staniční byla moc hodná a ochotná, stejně jako i většina personálu, samozřejmě ne vždy se dá vycházet se všemi, ale to je naprosto přirozená věc [...] Obohatila mne ta práce a kontakt s lidmi, chod oddělení, odborné výkony, celkově služby (12 hodin v práci), opravdu to není lehké povolání a začínám chápat, že tuto práci nemůže dělat každý. Jsem moc ráda za tuto zkušenost, že mě až mrzí, že to končí [...] Hodiny psychohygieny byl moc dobrý nápad, já jsem na ně upřímně moc nechodila (vždy jsem na to zapomněla nebo jsem byla po práci a unavená), ale jde vidět, že o nás máte zájem a jste skvělé učitelky.“ Klára Hříbalová, Z3

„Myslím, že to bylo super v tom, že jsme si vyzkoušely, jak to chodí v běžném provozu na oddělení. Zažily jsme si taky to, jak je práce sestry náročná fyzicky i psychicky. Velkým přínosem je, že jsem si hodně osvojila práci s pacienty v provozu, zlepšila jsem se v manipulaci a komunikaci s nimi. Přínosem je taky to, že jsem se stala členem pracovního kolektivu. Nelíbilo se mi jen to, že jsme byly měsíc a půl úplně bez online výuky…“ Daniela Kučková, Z3

„Každé pracoviště má svoje pro a proti. Pro mě bylo náročné pracovat v obleku z důvodu špatné pohyblivosti, špatného dýchání atd.“ Adéla Kovářová, Z3

„Mohla jsem jít na covid oddělení, které by jinak ani neexistovalo. Sestřičky byly úžasné. Nelíbilo se mi, jak rychle se měnil stav pacientů, spíše k horšímu…“ Tereza Davidová, Z3