Školní výlet Z3 v Jeseníkách

23.6.2022 | Školní akce | Autor: Mgr. Kamila Keprtová | 18×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Třída Z3 se na 3 dny vydala na Ramzovské sedlo v Jeseníkách.

Úkolem bylo nejen načerpat energii z tamní překrásné přírody, ale i získat nové poznatky spojené s oborem, který žáci studují. Žákyně navštívily léčebné lázně v Jeseníku, nahlédly např. do inhalatorií a získaly informace o indikacích k lázeňské léčbě, druzích léčebných procedur, kritériích pro přijetí zdravotnického personálu apod. Balneoterapii „na vlastní kůži“ ve venkovním areálu jim bohužel překazila bouřka. Další zajímavou zkušeností byla návštěva základny Horské služby přímo na Ramzové. Od sloužícího horoslužebníka se děvčata dozvěděla spoustu zajímavých informací: jak funguje horská služba, jaké předpoklady musí uchazeči splnit, jak se správně chovat na horách v létě i v zimě, jaké zdravotnické pomůcky horští záchranáři používají, jakou mají k dispozici techniku, jak je dobré míti aplikaci Záchranka atd.