Školní kolo olympiády v českém jazyce má své vítěze

3.12.2018 | Soutěže | Autor: Mgr. Lukáš Vladík | 12×
Ten češťyn...
Ten češťyn...

Ve středu 28. listopadu došlo na nejhorší - ti nejodvážnější studenti a studentky OAaSZŠ Blansko změřili své síly v českém jazyce.

Do koloběhu podzimních soutěží přispěla svou troškou také olympiáda v českém jazyce, kterou vyhlašuje i zadává Národní institut pro další vzdělávání MŠMT. Z naší školy se zúčastnilo 9 odvážlivců napříč studijními obory a ročníky. Test se skládal z jazykové části, kde byla prověřována nejen pasivní znalosti pravidel a gramatiky češtiny, ale též aktivní schopnost tato pravidla využít a hlavně o jazyku přemýšlet. Druhou část pak představovala slohová práce s tajuplným zadáním, které však zase nabídlo poměrně široké možnosti zpracování.

Celkový počet bodů byl 50 (30 bodů za jazykovou část, 20 za slohovou). Ze všech devíti zúčastněných nasbírala největší počet bodů tato trojice:

  1. Gabriela Vlachová (E2): počet bodů 39
  2. Tereza Pernicová (O2): počet bodů 29
  3. Nikol Hallová (O2): počet bodů 24

Vítězové převzali za své výkony ocenění v podobě peněžních poukázek na nákup literatury dle vlastního výběru. Všem ještě jednou gratulujeme! 

Děkujeme ale i všem ostatním za účast a třeba zase někdy přýště.