Třída Z1 v Simulačním centru Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

17.6.2024 | Exkurze | Autor: Julie Gabrhelová, Z1 |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Dne 11. června 2024 jsme navštívili se třídou Z1 Simulační centrum v Brně.

Na začátku jsme nevěděli, co si pod tímto názvem představit, až pak nám vysvětlili průvodci, že jde o centrum, které slouží jako učební metoda pro studenty Masarykovy univerzity, kteří pak do budoucna budou pracovat a komunikovat s lidmi v nemocnici. V Simulačním centru mají nejen různé figuríny jako u nás ve škole, ale mají jich tam mnohem více a jsou propracovanější: např. dýchají, komunikují, mrkají očima atd. Líbily se nám i odborné učebny, moderní a dobře vybavené. Připadali jsme si opravdu jako v nemocnici. Mohli jsme si třeba virtuálně odoperovat slepé střevo nebo sledovat anatomii člověka, jak jde od kůže a nervů až po kosti. Exkurze byla velice pěkná a doufáme, že se sem ještě aspoň jednou podíváme.