Shoot a tree

18.6.2021 | Ukázky prací žáků | Autor: Mgr. Jana Matušková, vyučující AJ a SAJ |
Shoot a tree
Shoot a tree

Ne, ne, nebojte se, střílet se nebude. V klidu čtěte dál.

Redakce časopisů BRIDGE a GATE, se kterými pracujeme zejména v semináři z anglického jazyka, vyhlásila v dubnu 2021 fotograficko-jazykovou soutěž s názvem „Shoot a Tree“. Vyzvala své čtenáře, aby vyfotili krásný, zajímavý nebo zvláštní strom, napsali o něm 2-4 věty a své příspěvky poslali do redakce.

Malé projekty, které kombinují různé dovednosti a také dávají studentům příležitost popustit uzdu fantazii a zalaškovat s Múzami, zařazuji do své výuky velmi ráda. Tento úkol měl ještě přidanou hodnotu v podobě vycházky jarní přírodou. Studenty jsem lehce pošťouchla a věřila jsem, že mi některý z nich na vějičku sedne. Nemýlila jsem se. Jednalo se o čistě dobrovolný úkol, takže už jen samotné zapojení se do soutěže je hodno velké pochvaly. A co teprve pokud je výsledné dílko naprosto úchvatné?

Mé oko zapálené amatérské fotografky a srdce neméně nadšené češtinářky a angličtinářky zaplesaly. Mezi odevzdanými pracemi jsem našla nejednu perlu. Zda někoho ocení i redakce časopisu, se dozvíme v příštím školním roce. Držím našim studentům pěsti, i když pro mě jsou vítězi všichni. Děkuji jim za projevenou iniciativu a utvrzení v přesvědčení, že mladí nám stále mají co říct a mohou nás donekonečna překvapovat.