S Erasmem+ do Berlína a do Londýna

6.11.2019 | Projekty | Autor: Mgr. Jana Matušková |
Erasmus+
Erasmus+

Nejlépe investované peníze jsou prý do cestování a vzdělávání. A co když je obojí ZADARMO?

Program Evropské unie Erasmus+ podporuje mobility žáků v oblasti odborného vzdělávání a usiluje o propojení teoretické odborné výuky s praktickými zkušenostmi. V letošním školním roce vycestuje na třítýdenní zahraniční stáž i 10 studentů oboru obchodní akademie a ekonomické lyceum, 5 z nich absolvuje praxi v Berlíně a 5 studentů uplatní své odborné znalosti v Londýně. 

Jejich výjezd se již blíží, ale stát se jedním z účastníků nebylo vůbec jednoduché. Uchazeči o stáž museli prokázat dostatečnou úroveň cizího jazyka, schopnost využívat kancelářský software, orientaci v různých podnikových informačních systémech, ovládání podnikové ekonomiky, marketingu, managementu, logistiky, personální činnosti, finančního řízení a statistiky či ovládání účetnictví. Navíc byly brány v potaz i studijní výsledky, výše absence, spolehlivost, bezproblémovost, samostatnost, flexibilita a celková motivovanost uchazeče pro zapojení se do projektu. 

Výběrové řízení vyselektovalo 10 nejlepších. Ti pak absolvovali několikahodinové on-line jazykové testování a vzdělávání a také jazykově-kulturní přípravu v rozsahu 12 hodin, během níž se seznámili se základy obchodní terminologie a také se zásadními fakty o historii, geografii, ekonomice, kultuře a politice cílové země. 

Jejich snažení je TÉMĚŘ u konce. V sobotu 9. listopadu 2019 („Londýňané“) a v neděli 10. listopadu 2019 („Berlíňané“) vyrážejí na cestu, na cestu otevírající svět, na cestu za hranice všedních dní a každodenních zkušeností, na cestu za zážitky, které se v jejich myslích a srdcích usadí navždy. Držme všem pěsti.