Putování za Janem Amosem

30.3.2021 | Školní akce | Autor: PaedDr. Roman Gregor a Mgr. Jana Matušková
Pohlednice z výšlapu
Pohlednice z výšlapu

Může být lepší způsob, jak oslavit Den učitelů než společně, pohybem a ve společnosti Jana Amose Komenského?

Patnáct učitelů a správních zaměstnanců naší školy vyrazilo o víkendu 27. - 28. 3. 2021 na fiktivní štafetovou trasu od školní budovy do jednoho z možných rodišť Jana Amose Komenského. Jejich putování symbolicky směřovalo k Památníku J. A. Komenského v Komni. 

Poutníci „našlapali“ celkem 157,1 km a při své cestě virtuálně navštívili také přírodní rezervaci Ocásek, hrad Buchlov, kapli sv. Barbory, Velehrad, Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě a Bojkovice. V Komni u památníku si pak připomněli myšlenky Učitele národů a vyjádřili naději, že se současná situace co nejdříve navrátí zpět k normálu.

Velký dík všem zúčastněným za soudržnost, smysl pro humor a neutuchající elán. Jak pravil slavný Amos: „Učitelé nesmějí být podobni sloupům u cest, jež ukazují, kam jít, ale samy nikam nejdou.” Naši učitelé šli a došli, kam si stanovili! :-D