První ročníky soutěžily v první pomoci

30.6.2022 | Soutěže | Autor: Mgr. Ivana Kuncová | 239×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Píše se datum 28. 6. 2022 a od šesté hodiny ranní opět probíhají na naší škole přípravy na soutěž v poskytování předlékařské - první pomoci.

I když se jedná o kolo školní, ve vzduchu je cítit lehká nervozita. Celou soutěž zahajuje znělka ze známého televizního seriálu Sanitka – „Můj čas“. Po nástupu nejen všech žáků prvních ročníků, ale i všech odborných hodnotitelů, přecházíme všichni dle časového harmonogramu na svá stanoviště.  

Na žáky zde čekají nelehké úkoly. Například záchrana lidí z havarovaného motorového vozidla, resuscitace, epileptický záchvat nebo tepenné krvácení. Všechna soutěžní družstva prochází třemi stanovišti, časová dotace na každé z nich činí 15 minut. 

Jak to všechno dopadlo?  

Mezi nejlepší velitele patří - Zřídkaveselá Soňa, Antlová Kristýna a Hlaváčková Adéla, všechny z prvního ročníku oboru Praktická sestra. První, tedy vítězné, družstvo z oboru Praktická sestra utvořily žákyně – Havelková, Vágnerová, Daňková, Souchopová. Vítězné družstvo z oborů Ekonomické lyceum a Obchodní akademie bylo ve složení – Šnajdrová, Bušová, Mullerová, Stloukal, Bednářová. 

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další školní rok ??